РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ

Звичайно ж, дорослим необхідно враховувати особливості сприймання й обробки інформації дітьми. Важливо спілкуватися з дитиною її «мовою»:

·       зауваження сприйматимуться ліпше, якщо –

-         візуалу – похитати головою, «погрозити» пальцем;

-         аудіалу – прошепотіти «ш – ш – ш, тихіше»;

-         кін естетику – покласти руку на плече, легенько торкнутися;

·       під час виконання дитиною певного завдання варто –

-         візуалу – дозволити поставити перед собою аркуш, на якому

дитина у процесі роботи може штрихувати, малювати тощо;

-         аудіалу – не робити зауважень, коли він у процесі роботи

вимовляє певні звуки, рухає губами;

-         кін естетику під час статистичної роботи – давати змогу час від часу порухатися – сходити в іншу кімнату, встати й пострибати тощо;

* при спілкуванні використовуйте прийоми, близькі і знайомі дитині-

-  із візуалом уживайте слова, що описують колір, форму, місце

знаходження, використовуйте наочні посібники: ілюстрації,

картини, схеми, зразки тощо;

- з адуіалом імпровізуйте за допомогою різних варіацій голосу -

гучність, паузи, інтонації;

- із кінестетиком  використовуйте жести, дотики; мовлення має бути повільним і чітким, слід давати йому змогу «обігравати» інформацію.

Учіться розуміти одне одного, тоді у вашому житті та у житті ваших дітей буде набагато менше проблем!

Рекомендації батькам з підготовки до дитячого садка

Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.

Поступово формуйте навички спілкування дитини з одноліткам: гуляйте з ним на ділянці дитячого садка.

Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.

Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб вона туди  пішла.

Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте, як їй пощастило – восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтесь своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.

Докладно розповідайте дитині про режим дитячого садка: що і як в якій послідовності вона робитиме. Чим докладнішою буде ваша розповідь, і чим частіше ви будете її повторювати, тим спокійніше й впевненіше  почуватиметься ваш малюк, коли піде у дошкільний заклад.

Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності дитини та її звикання до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь – яким дорослим.

Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.

Пам’ятайте що до звикання дитини  до дитячого садка може знадобитися півроку. Розраховуйте свої сили, можливості й плани.

Переконайтеся у тім, що вашій родині дитячий садок необхідний саме зараз. Будь –які ваші коливання дитина використовує для того, щоб протистояти відвідуванню дитячого садка. Легше й швидше звикають діти, батьки яких мають альтернативи дошкільному закладі.

Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому Познайомтеся з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку. Чим ближчими будуть ваші стосунки з вихователями, іншими батьками та їхніми дітьми, тим простіше буде звикнути вашій дитині.

У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дошкільного закладу і його працівників. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком.

Приблизно за тиждень до першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала цю подію.