Чи шкідливо дітям, зокрема, дошкільникам пересипати?

Ще з античних часів відомо, що надлишковий сон має на організм людини несприятливу дію. „Сон непомірний – шкідливий”. Дуже гарно сказав про е видатний педагог К.Д. Ушинський: „ Надлишковий сон посилює рослинний процес більше, ніж того вимагає діяльність тваринного організму, і робить людину кволою, неквапливою, тупою, лінивою, збільшує її об’єм її тіла – словом, робить її більш рослинною. Ось чому виховання піклуючись про гармонійний розвиток людського організму повинно керувати ї сном”.

Надлишковий сон вимагає у дитини флегматичні риси, затримує розумовий розвиток, порушує функції серцево – судинної, травної та інших систем. Діти , які надто багато спали вдома, на вихідних, у понеділок вранці мають в’ялий вигляд, інертні, частіше проявляють дратівливість та капризи, швидко стомлюються.