Патріотичне виховання

Патріотизм - це любов до своєї Батьківщини, відданість своєму народові , готовність для них на жертви і подвиги.

Патріотичне виховання дошкільнят розв'язує широке коло завдань. Це не лише виховання любові до рідного дому, сім'ї, дитячого садка, але й виховання шанобливо ставлення до людини - трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.

До основних завдань патріотичного виховання дошкільнят належать:

- формування любові до рідного краю;

- формування духовно-моральних взаємин;

- формування любові до культурного спадку свого народу;

- почуття власної гідності як представників свого народу;

- толерантне ставлення до представників інших національностей, до однолітків, батьків, сусідів,

інших людей.

Основні напрями патріотичного виховання:

- формування уявлень про сім'ю, родину, рід та родовід;

- краєзнавство;

- ознайомлення з явищами суспільного життя;

- формування знань про історію держави, державні символи;

- ознайомлення з традиціями  і культурою свого народу;

- формування знань про людство.

Кожен з цих напрямів може стати змістом освітньо-виховної діяльності з дітьми і кожен зробить свій внесок у соціалізацію особистості дитини за умови врахування особливостей розвитку дітей.

Патріотизм починається з любові до людини, патріотизм починається з колиски.

Любов дитини до рідної землі починається з найближчого оточення. Можливо, вона народжується тоді, коли широко розкриті оченята побачили нахилену над колискою усміхнену матусю. А можливо, коли ласкавий промінчик сонця торкнувся щоки чи листочка з дерева і квітки у саду, зі стежини, що вела до дитячого садка. Дитячі враження залишають незабутні спогади у душі дитини.